iranh5p

ایجاد ویدیوهای غنی شده با محتوای تعاملی

تاريخ:بيست و نهم خرداد 1401 ساعت 10:45   |   کد : 197   |   مشاهده: 1812

ویدیوی تعاملی ( Interactive Video )
یک نوع محتوای ویدیویی تعاملی مبتنی بر HTML5  که به کاربران امکان می‌دهد تنها با استفاده از یک مرورگر وب، سؤالات جای خالی، چند گزینه‌ای، متن‌های پاپ‌آپ و سایر انواع تعاملات را به ویدیوهای خود اضافه کنند. ویدیوهای خود را با H5P  و به شکل تعاملی در سیستم های انتشاراتی مانند Canvas، Brightspace، Blackboard، Moodle  و WordPress  جذاب تر کنید.
می توانید انواع مختلفی از سوالات و منابع اطلاعاتی را اضافه کنید. فعل و انفعالات ممکن است وقتی ویدیو ظاهر می شوند متوقف شوند یا نشوند. آنها ممکن است مستقیماً یا به عنوان دکمه ای ظاهر شوند که کاربران می توانند روی آن کلیک کنند تا منبع را نشان دهند. سؤالات ممکن است تطبیقی ​​باشند به این معنا که پاسخ کاربر تعیین می کند که کاربر پس از ارائه پاسخ به کجا فرستاده می شود.


شرح :
ویدئوها ممکن است با تعاملاتی مانند توضیحات، تصاویر اضافی، جداول، پر کردن جای خالی و سوالات چند گزینه ای غنی شوند. سؤالات آزمون از قابلیت انطباق پشتیبانی می کنند، به این معنی که می توانید بر اساس ورودی کاربر به قسمت دیگری از ویدیو بروید. خلاصه های تعاملی را می توان در انتهای ویدیو اضافه کرد. ویدیوهای تعاملی با استفاده از ابزار تألیف H5P در یک مرورگر وب استاندارد ایجاد و ویرایش می شوند.

امکانات :
انواع محتوای H5P زیر ممکن است به ویدیوی شما اضافه شود:
همه انواع سؤال را می‌توان برای انجام رفتار تطبیقی ​​پیکربندی کرد، به این معنی که پاسخ صحیح می‌تواند باعث پرش کاربر به یک مکان مشخص در ویدیو شود در حالی که پاسخ نادرست می‌تواند کاربر را به جای دیگری در ویدیو ببرد. به طور معمول، ارسال یک پاسخ اشتباه باعث می شود که کاربر به مکانی در ویدیو هدایت شود که پاسخ سؤال ارائه شده است.
همچنین می‌توانید نشانک‌هایی اضافه کنید تا کاربرانتان بتوانند در صورت درخواست به بخش‌های مشخصی از ویدیو پرش کنند.

برای بررسی و آزمایش بیشتر می توانید نمونه محتوای تعاملی تولید شده با استفاده از این ابزار را خودتان انجام دهید:
آیا برای شروع آماده هستید؟
برای اجرای کامل محتوا و مشاهده تمام جزئیات آن بهتر است از مرورگرهای کامپیوتر استفاده کنید.

  سیاره های منظومه شمسی  
 

جهت یادگیری ساخت محتوای تعاملی با ما تماس بگیرید.
آموزش صفر تا صد H5P
نصب و راه اندازی H5P و LMS
 ورود به اینستاگرام iranh5p
 

https://iranh5p.com/News//197
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


ثبت نظر و دیدگاه شما