iranh5p
سوالات متداول
محتوای تعاملی h5p چیست؟

اصطلاح H5P مخفف HTML5 Package است و هدف آن ایجاد ، به اشتراک گذاری و استفاده مجدد از محتوای تعاملی HTML5 به طور ساده و آسان برای همه می باشد. فیلم های تعاملی ، ارائه های تعاملی ، آزمون ها ، جدول زمانی تعاملی و موارد دیگر با استفاده از h5p قابل طراحی و تولید می باشد.
در IRANH5P آموزش نحوه ی کار با تمامی ابزارهای H5P و همچنین برای هر ابزار حداقل یک نمونه محتوا به صورت بومی سازی شده تولید و نمایش داده خواهد شد.

ابزار h5p چیست؟

این ابزار به صورت یک افزونه در وبسایت شما نصب شده و به تولید و اجرای محتواهای تعاملی و ویدئوهای تعاملی در LMS یا انواع دیگر مرورگرهای مبتنی بر eLearning کمک می کند.

افزونه h5p چه چیزی در اختیار ما قرار می دهد؟

یکی از مزایای مهم استفاده از h5p این است که به شما امکان دسترسی به انواع مختلف محتوای تعاملی مانند نمایش ، ویدئو تعاملی ، بازی حافظه ، مسابقه ، انتخاب چند گزینه ای ، جدول زمانی ، تکه کاری ، نقاط اتصال ، کشیدن و رها کردن ، آزمون جای خالی ، آزمون شخصیت ، منو کشویی ، فلش کارت ، صدا و ... را می دهد.
multiple choice انتخاب چند گزینه ای
timeline جدول زمانی
Collage تکه کاری
Hotspots نقاط اتصال
cloze test (fill in the blanks) آزمون جای خالی
personality quiz آزمون شخصیت
accordion منو کشویی
و...

هزینه h5p چقدر است؟ آیا h5p نرم افزار رایگانی است؟

بسته h5p یک فناوری کاملاً آزاد ، رایگان و استاندارد است. این یک پروژه جامعه محور است که به شما امکان می دهد در ایجاد محتوای تعاملی در سطح جهانی کمک کنید. h5p بالای 40 ابزار مختلف تعاملی دارد که وب سایت شما را با فعالیت ها و سوالات بصری غنی می کند.

چگونه می توان فایل های h5p را پخش کرد؟ روش استفاده و اجرای h5p چیست؟

سه روش برای این کار وجود دارد که تمامی روش ها در بخش نصب و اجرای h5p به طور کامل توضیح داده شده است.
1. استفاده از لینک مستقیم در سایت h5p.com
2. ادغام از طریق LTI
3. استفاده از افزونه های h5p
بهترین و ساده ترین روش حالت سوم می باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید
https://h5p.org/integrations
شایان ذکر است کلیه مطالب و آموزش های به روز h5p به صورت فارسی و همچنین نحوه نصب ، راه اندازی و استفاده از آن به طور کامل در IRANH5P در دسترس علاقمندان می باشد.

سیستم CMS چیست؟

سیستم مدیریت محتوا ( Content Management System ) یک نرم افزار تحت وب به منظور ساخت ، مدیریت ، اصلاح ، ویرایش و در نهایت انتشار محتوای دیجیتال اعم از متن ، عکس ، فایل صوتی یا ویدئویی و دیگر فرمتهای فایلها در بستر وب سایتها است. به بیان ساده تر سیستم مدیریت محتوا موتوری است در پشت سایت شما که فرآیند ایجاد، مدیریت و نمایش محتوا را برای شما آسان می کند.

سیستم LMS چیست؟

سیستم مدیریت یادگیری ( Learning Management System ) سیستمی است که کلیه نیازهای آموزشی سازمان را به صورت الکترونیکی و اینترنتی برآورده می‌کند. با داشتن سیستم LMS می‌توان کلیه فعالیت های آموزشی سازمان را به صورت اینترنتی انجام داد.